wtorek, 30 września 2014

Wiatrówka i ASG: Crossman Marlin Cowboy i AGM 003

Blog jest o recenzji gratów, ale dzisiaj bardziej na luzie - fotorelacja ze strzelanki do żołędzi podczas przerwy w pracy.Crossman Marlin Cowboy

Ciekawa wiatróweczka o mocy miotającej zaledwie 2 Joule. Jest to jednak energia wystarczająca do zabicia myszy :-) W lufie magazynek o pojemności 700 kulek, daje to ogromną wygodę w strzelaniu, gdyż po każdym strzale nie trzeba grzebać w pudełku na śrut, wystarczy naciągnąć i pif-paf. 700 kulek raczej nie do wystrzelenia za jednym posiedzeniem, bo trzeba się trochę namęczyć, żeby ją naciągnąć.Celność wiatrówki Marlin Cowboy

Ogólnie jest to fajna zabawka, jak ktoś ma małe podwórko i w wypadku nietrafienia w tarczę / cel nie chce sąsiadowi szyby wybić. Tak samo na dystanse "w domu" - tutaj celność jest wystarczająca.

Gorzej na dłuższe dystanse, gdzie przy tak małej energii wystrzału czynnik wiatru ma ogromne znaczenie.Celowanie w Crossmanie

Muszka i szczerbinka. Brak szyny RIS, zresztą nie widzę potrzeby montowania lunety na sprzęcie celnym na dystansie 10m. Właściwie na 15 m też można postrzelać, ale ilość trafień, nawet u najlepszego strzelca, będzie mniejsza.

Szczerbinka regulowana w pionie łatwym suwaczkiem, brak regulacji celowania w poziomie, czego muszę powiedzieć trochę brakuje - moja akurat wiatrówka znosi nieco na lewo. No nic, pozostaje koretka przez odpowiednie celowanie na tarczy.Podsumowanie - kupić Crossmana Marlin Cowboy?

To zależy. Mi ta wiatróweczka daje więcej frajdy, niż celniejszy sprzęt o większej sile.

Plusy wiatrówki:

  • 700 kulek w magazynku pozwala skupić się na zabawie, a nie rozpraszać się czynnościami pomocniczymi
  • Właściwie proste celowanie, brak zamieszania z szyną RIS i związanego z tym zastanawiania się, czy dodać lupkę.
  • Leciutka - coś 1,5 kg, można strzelać długo bez zmęczenia, także młodsze osoby się mogą pobawić.

Minusy Marlina Cowboy:

  • Kiepska ogólnie celność, im większy dystans, tym słabsza
  • Mała energia wystrzału (to też zależy od strzelca i posiadanej "strzelnicy", czy to minus)
  • Czasami nie wypuszcza kulki podczas strzału, zwłaszcza wtedy, kiedy w magazynku jest mało kulek.

Crossman Marlin Cowboy

Jest to dobra wiatrówka do strzelania rekreacyjnego, nienastawionego na wyniki. Dla mnie super zabawa:

  • Odreagowanie po ciężkim dniu
  •  Rozrywka podczas treningu aerobowego (mam na siłowni tarczę i jak jeżdżę na rowerze stacjonarnym, to w ramach rozrywki sobie pykam)
  • Dobra rzecz na imprezy rodzinne, gdzie strzelać mogą także osoby niedoświadczone - jak nie trafią, to szkód nie narobią.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz